wtorek, 14 czerwca 2016

Mieszanka Serce i Nerwy

Z racji wielu próśb mailowych od osób zainteresowanych moimi mieszankami, umożliwiłem złożenie na nie zamówienia. Należy je składać na adres: kuba.babicki@wp.pl, gdzie trzeba poinformować mnie czego i w jakiej ilości potrzeba, a następnie w tytule przelewu, podać dane do wysyłki, abym szybko zorientował się o jakie zamówienie chodzi.

Mój numer konta to: 08 1020 3639 0000 8602 0109 3632;

Mieszanki pakowane są w 200g opakowania; Cena za Serce i Nerwy to 33 zł/szt.

Jeśli ktoś chce wpierać projekty badawcze, wyprawę do Amazonii oraz dotować projekty edukacyjne i ochronne dotyczące roślin i biosfery to również może je kierować na to konto z dopiskiem: WSPARCIE. Cała kasa z mieszanek i ogólnie tego co robię dla Was w wolnych chwilach przeznaczana jest na rozwój projektów ekologicznych i edukacyjnych odnośnie roślin, ekologii, etnofarmakologii, które mają służyć w najbliższej przyszłości właśnie Wam.

Mieszanka na Serce i Nerwy

skład: ziele jemioły, ziele glistnika, kwiat głogu, ziele nawłoci, korzeń pokrzywy, kwiat kasztanowca, liść poziomki, kwiat lotosu;

Mieszanka została starannie skomponowana, aby wielowarstwowo i kompleksowo wspomagać działanie całego układu krążenia i serca oraz działać kojąco na układ nerwowy. Składniki mieszanki odciążają serce, chronią je i usprawniają jego prace. Działają antyarytmicznie, przeciwzakrzepowo i wyraźnie obniżają ciśnienie krwi. Osoby z nadciśnieniem tętniczym stosujące długotrwale mieszankę odczują wyraźny spadek ciśnienia i lepsze samopoczucie. Wszystkie surowce zawarte w mieszance wchodzą ze sobą w idealną synergię, dzięki czemu działają przeciw zmianom miażdżycowym, potrafiąc nawet je cofać. Chronią naczynia wieńcowe i krwionośne, obniżają poziom lipidowo-cholesterolowy we krwi i ogólnie poprawiają parametry krwi, w tym zwiększają liczbę limfocytów T, dzięki czemu podnoszą odporność.

Istnieje takie stare ludowe powiedzenie, że jeśli chcesz by Twój mężczyzna długo żył, podawaj mu codziennie wyciąg z głogu. Warto więc stosować tę mieszankę z myślą o przyszłości i zadbaniu o swoje serce oraz za wczasu przeciwdziałać miażdżycy oraz stanom zapalnym żył. Ponadto mieszanka wywiera kojący wpływ na układ nerwowy. Kwiat głogu, kwiat kasztanowca i ziele glistnika oraz inne surowce działają uspokajająco, przeciwdepresyjnie, poprawiają krążenie obwodowe mózgowe i kończyn. Dzięki temu zmniejszają liczbę nieprzyjemnych myśli, przeciwdziałają stresowi, rozdrażnieniu i ułatwiają zasypianie. Dodatkowo zawarty w mieszance korzeń pokrzywy obniża poziom DHT w organizmie, zmniejsza łojotok, balansuje hormony zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet oraz działa ogólnie wzmacniająco. Wszystkie składniki mieszanki w mniejszym lub większym stopniu działają również na układ trawienia, regulując jego pracę i ogólnie poprawiając przyswajanie i przetwarzanie składników pokarmowych w ustroju.

Działanie mieszanki w skrócie:

- antyarytmicznie
- poprawia krążenie żylne i mózgowe
- przeciwzapalnie
- reguluje przemianę materii
- chroni mięsień sercowy
- obniża cieśnienie krwi
- przeciwdziała i cofa zmiany miażdżycowe
- przeciwzapalnie i ochronnie na żyły
- znosi bóle zamostkowe pochodzenia sercowego
- znosi nerwice serca
- reguluje nadmiar męskich hormonów u mężczyzn i u kobiet
- hamuje DHT (dihydrkoksytestosteron), czyli przeciwdziała nadmiernemu wypadaniu włosów
- korzystnie przy łysieniu androgennym u mężczyzn
- antystresowo
- antynowotworowe (profilaktyka i zapobieganie)
- uspokajające
- korzystne dla skóry trądzikowej, ze skłonnością do wyprysków
- nadmierny łojotok
- przeciwkamiczo
- moczopędnie
- odtruwająco 

Sposób użycia:

Mieszankę zalewamy szklanką wrzątku i parzymy 25-30 minut pod przykryciem; przecedzamy i pijemy; dla smaku można osłodzić miodem;

Na początku robimy napar z 2 łyżek stołowych mieszanki; pijemy dwie szklanki dziennie; po miesiącu zmniejszamy dawkę do 1 łyżki stołowej i stosujemy długotrwale. W razie potrzeby wrócić do dawki poprzedniej.

Przeciwskazania: Niskie ciśnienie krwi; Uczulenie na którykolwiek ze składników; Jeśli ktoś przyjmuje leki nasercowe należy sprawdzić czy nie będzie interakcji między składnikami surowców zawartych w mieszance; Jeśli wystąpią jakiekolwiek niepożądane reakcje, należy przerwać stosowanie;


Dokładny opis składników:


Ziele jemioły - zawiera flawonoidy (pochodne kwercetyny), aminy (cholina, acetylocholina, histamina), fenolokwasy, wikotoksynę (0,05%-0,1%), glikoproteidy lektynowe o właściwościach cytostatycznych i antynowotworowych. Jemioła po podaniu doustnym obniża ciśnienie krwi, dzięki czemu jest skuteczna w leczeniu ostrego i umiarkowanego nadciśnienia tętniczego. Dawni lekarze uzyskiwali wyraźne, trwałe spadki ciśnienia krwi przy regularnym podawaniu wyciągów z jemioły u pacjentów z wysokim nadciśnieniem. Wyciągi jemiołowe wstrzyknięte bezpośrednio do guza nowotworowego wywiera silne działanie nekrotyczne i cytotoksyczne. Przetwory z jemioły rozszerzają naczynia wieńcowe i drobne mózgowe oraz tonizuje mięsień sercowy. Jemioła działa wyraźnie moczopędnie oraz obniża poziom kwasu moczowego we krwi, czyli wywołuje aktywność przeciwaltretyczną. Ziele jemioły wykazuje synergizm z kwiatem głogu, kwiatem kasztanowca, zielem konwalii, zielem serdecznika i zielem nawłoci.

 
Ziele glistnika - to typowy surowiec żółciopędny i hamujący procesy gnilne w jelitach. Ponadto dzięki obecności alkaloidów opioidowych wywiera aktywność przeciwdepresyjną, antystresową i hamującą dialog wewnętrzny. Działa również przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Od dawna znane są także przeciwnotowtworowe właściwości glistnika. Na jego bazie sporządzano dawniej preparaty onkostatyczne i na bazie alkaloidów glistnikowych współcześnie wytwarza się nowoczesne leki antynowotworowe. Maść z glistnika podana zewnętrznie dobrze radzi sobie z różnymi zmianami skórnymi, w tym z nowotworami skóry. Ponadto ziele działa przeciwwirusowo i antybakteryjnie, dzięki czemu będzie pomocny przy infekcjach wirusowych, stanach zapalnych gardła i krtani, grypie, przeziębieniach. W skrócie napary z ziela działają kojąco, znieczulająco, bakteriobójczo, przeciwskórczowo, żółciopędnie i moczopędnie. Przeciwdziała stanom skurczowym przewodu pokarmowego i pęcherzyka żółciowego, przy kamicy żółciowej, kolce jelitowej i nerkowej.

 
Kwiatostan i owoc głogu - działa rozszerzająco na naczynia wieńcowe, poprawiają krążenie, wykazują aktywność antyarytmiczne, ochronne na mięsięń sercowy oraz uszczelniająco i wzmacniająco na naczynia krwionośne. Ważne jest również działanie hipotensyjne (obniżające ciśnienie tętnicze krwi), a także przeciwdziałanie zmianom miażdżycowym. Wyciągi z głogu od dawna stosuje się na przeróżne choroby serca, choroby metaboliczne, skórne i układowe pokarmowe oraz moczowe. Głóg jest bogaty we flawonoidy, prowitaminę A, witaminę C, P i witaminy z grupy B. Dodatkowo kwiaty i owoce głogu działają kojąco na układ nerwowy poprzez działanie redukujące ilość nieprzyjemnych myśli oraz poprawiające krążenie obwodowe i mózgowe.

 
Ziele nawłoci - jest zasobne w flawonoidy (m.in. rutynę, kwercetynę, kwercytrynę), garbniki, kwasy wielofenolowe, saponiny, alkaloidy, olejek eteryczny i sole mineralne. Nawłoć to skuteczny surowiec na dolegliwości układu moczowego. Działa dezynfekująco na układ moczowy oraz silnie moczopędnie. Ponadto flawonoidy nawłociowe uszczelniają ściany włosowate naczyń krwionośnych. Z kolei garbniki w przewodzie pokarmowym działają ściągająco, przeciwbakteryjnie oraz głównie przeciwzapalnie (razem z saponinami). Poza tym substancje czynne w zielu nawłoci wiążą toksyny i inne szkodliwe związki w przewodzie pokarmowym lub tworzą mniej trujące połączenia, usuwane z moczem, co ogólnie wpisuje się w działanie ogólno odtruwające. Dodatkowo nawłoć obniża ciśnienie krwi, działa korzystnie w kamicy moczowej, skazie moczanowej, zapaleniu kłębków nerkowych, miedniczek nerkowych, moczowodów, czy pęcherza moczowego. Zewnętrznie nadaje się do okładania i kompresowania ran, wrzodów, wykwitów skórnych, czy płukania oraz pędzlowania przy schorzeniach jamy ustnej i gardła.

 
Korzeń pokrzywy - działa przeciwzapalnie, zapobiega nowotworom jajników, szyjki macicy, a także zwłóknieniu jajników. Działa antyandrogennie, wzmacnia i regeneruje mieszki włosowe, poprawia stan skóry i włosów. Działa korzystnie w skąpym i nieregularnym miesiączkowaniu, cukrzycy, miażdżycy, stanach zapalnych nerek i przeroście gruczołu krokowego. Poprzez blokowanie DHT, hamuje wpływ androgenów na gruczoł krokowy, skórę i włosy. Działa estrogennie. Zmniejsza wydzielanie łoju i balansuje gospodarkę łojotokowo-bakteryjną skóry głowy.

 
Kwiatostan kasztanowca - jest bogaty we flawonoidy. Uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne, działa moczopędnie, wspomaga detoksykację organizmu, przeciwdziała zaburzeniom krążenia żylnego kończyn oraz mózgu. Korzystny przy żylakach, po przebytym udarze mózgu i stanach zapalnych żył. Ponadto wykazuje aktywność przeciwreumatyczną, przeciwzakrzepową. Poprawia krążenie naczyniowe i mózgowe, hamuje stany zapalne w ustroju oraz rozwój miażdżycy. Ponadto reguluje przemianę materii i hamuje aktywność enzymów lizosomalnych uszkadzających naczynia krwionośne.

 
Liść poziomki - zawiera garbniki pirokatechinowe, glikozydy flawonowe, sole mineralne i kwasy organiczne. Napary z ziela i liści działają regulująco na przemianę materii, moczopędnie i ściągająco. Ułatwiają usuwanie z organizmu jonów sodowych i chlorkowych oraz innych szkodliwych produktów przemiany materii. Wyciągi z liści poziomki stosuje się w zaburzeniach trawienia, miażdżycy naczyń, nadciśnieniu, biegunce, czy zaburzeniach żołądka, śledziony i wątroby. Ponadto napary i odwary mogą być pomocne w niedrożności jelit, guzach krwawniczych, chorobach nerek i pęcherza. Wywierają także działanie przeciwbiegunkowe i bakteriobójcze oraz unieczynniają toksyny bakteryjne wydzielane przez szczepy chorobotwórcze. Natomiast zewnętrznie wyciągi poziomkowe nadają się do płukania przy łagodnych schorzeniach gardła, jamy ustnej oraz przy skórze ze skłonnościami do wyprysków.

 
Kwiat i liść lotosu różowego - zawiera m.in. nucyferynę, N-nonuciferynę, nelumbozyd, flawonoidy, kwasy fenolowe. Ma właściwości uspokajające, relaksujące, antybakteryjne, przeciwgorączkowe i ściągające. W większych dawkach wywołuje aktywność przeciwpasożytniczą. Może znosić gorączkę, nadmierną potliwość ciała, biegunkę, nadciśnienie tętnicze, zawroty głowy, nadmierne rozdrażnienie czy skąpomocz. Lotos był rośliną ceremonialną i enteogeniczną w starożytnym Egipcie, a także bardzo cenionym surowcem Wschodu. Stąd Budda najczęściej przedstawiany jest właśnie w środku kwiatu lotosu. Surowiec poprawia również płodność u mężczyzn i kobiet oraz obniża poziom cholesterolu i ciśnienie tętnicze krwi. Stosowany zewnętrznie jest starym lekiem na różne problemy skórne oraz surowcem chętnie wykorzystywanym w kosmetyce. Ma silne właściwości nawilżające, dzięki czemu poprawia elastyczność i koloryt skóry, mogąc usuwać linie mimiczne, przebarwienia oraz zmarszczki, a także zmniejsza łojotok.