czwartek, 1 października 2015

Zamów mieszanki Botanicznej Galaktyki i wesprzyj badania w Amazonii!


Drodzy adepci zielarstwa i miłośnicy tejże pięknej sztuki. Dostaję mnóstwo maili z pytaniami o mieszanki ziołowe. Postanowiłem więc coś z tym zrobić. Otóż z racji tego, że wyjeżdżam do Amazonii to teraz jest ostatnia szansa zamówić takie mieszanki. Zostały mi dwa rodzaje mieszanek. Pierwsza kosztuje 25 zł, a druga 33 zł. Zioła pakowane są w 200g ekologiczne opakowania. Kupując taką mieszankę przyczyniacie się przy okazji do rozwoju badań naukowych, jakie będę prowadził w Amazonii. Każda dodatkowa kwota od Was (w dowolnej kwocie) sprawi, że uda mi się dotrzeć do większej ilości miejsc i zebrać oraz publikować więcej materiałów dla Was z dżungli amazońskiej).

Zamówienia należy składać na adres: kuba.babicki@wp.pl
 nr konta do wpłat: PKO BP 08 1020 3639 0000 8602 0109 3632

Tytułem proszę wpisać szczegóły zamówienia oraz dane do wysyłki, dodatkowe darowizny należy dopisać do tytułu. Uprzednio proszę kontaktować się na maila. Dziękuję.

Uprzedzam, że mieszanki szybko się rozchodzą i warto za jednym zamówieniem kupić więcej, bo raz że dobrze i pewnie działają, a dwa to nie wiem kiedy wrócę z Amazonii więc warto zrobić zapas. Oferta ważna do wyczerpania zapasów. Poniżej przedstawiam dokładne opisy mieszanek.

MIESZANKA #1

Mieszanka Unifikująca i Regulująca Wszystkie Funkcje Organizmu (MURWFO)

skład: ziele bazylii, ziele tymianku, kwiat nagietka, owoc jarzębiny, owoc głogu, liść pokrzywy, szyszki chmielu;

Dzięki specjalnie dobranym składnikom mieszanka dotyka najważniejszych sfer funkcjonowania organizmu oddziałując w szerokim spektrum zarówno na układ trawienny, jak i układ krążenia i system nerwowy.

Mieszanka działa wykrztuśnie, upłynniająco na zalegającą wydzielinę, antybakteryjnie i grzybobójczo w drogach oddechowych oraz układzie trawiennym. Usprawnia przepływ krwi w jelitach oraz chroni wątrobę przed hepatotoksynami i przeciwdziała marskości wątrobowej. Jest środkiem zapobiegawczym przeciwko, zawałom, chorobom zwyrodnieniowym żył, zmianom miażdżycowym, nadmiernemu obciążeniu mięśnia sercowego, niedomogom sercowym na tle chorób płuc i niewydolności układu oddechowego. Może okazać się pomocna przy różnego rodzaju przeziębieniach, grypie, infekcjom gardła (płukanki) i oskrzeli. Usprawnia działanie całego układu pokarmowego oraz działa uspokajająco i kojąco.

Dawkowanie: 2-3 łyżki stołowe na szklankę wrzątku; zaparzać pod przykryciem 25 minut; odcedzić; pić po szklance 2-3 razy dziennie. Po miesiącu, zrobić 2 tygodnie przerwy, po czym wznowić na kolejny miesiąc; obserwować reakcje ciała;

Przy wystąpieniu jakichkolwiek efektów niepożądanych, przerwać stosowanie;

Ziele bazylii działa żółciopędnie, poprawia trawienie, przyswajanie składników pokarmowych, zwiększa apetyt i diurezę. W dużych dawkach działa pierwotniakobójczo, fungistatycznie oraz mukokinetycznie, czyli ułatwia wydalanie zalegającej wydzieliny w drogach oddechowych. Bazylia jest skuteczna przy wzdęciach, zaparciach, atonii jelitowej oraz wspomagająco w przeziębieniach. Pobudza produkcję soku żołądkowego, trzustkowego, jelitowego oraz śliny.

Ziele tymianku to typowy środek wykrztuśny, napotny, przeciwbakteryjny, ochronny na miąższ wątroby, osłaniający na górne drogi oddechowe. Pomocny przy kaszlu, chrypce, zaflegmieniu, chorobach bakteryjnych i schorzeniach układu moczowego. Mocny napar regeneruje błony śluzowe i pobudza krążenie krwi w układzie pokarmowym. Tymianek używany regularnie przez długi okres czasu działa neuroprotekcyjnie.

Całe kwiaty nagietka zawarte w mieszance wywierają pewne i silne działanie przeciwzapalne, antydrobnoustrojowo, hamując rozwój bakterii i grzybów. Ma zastosowanie w stanach przeziębieniowych, anginowych oraz chorobach skóry. Poza tym nagietek ma udowodnione działanie ściągające, moczopędne, napotne i odtruwające. Skuteczny w leczeniu obrzmiennych chorób wątroby, skurczach żołądka, zaparciach, skąpych miesiączkach. Można stosować profilaktycznie przeciw nowotworom.

Owoce jarzębiny są źródłem bioflawonoidów (witaminy P), ktore uszczelniają i wzmacniają śródbłonki naczyń krwionośnych oraz wzmagają i przedłużają aktywność witaminy C, stąd jest to dobry środek do stosowania razem z surowcami bogatymi w kwas askorbinowy. Dzięki temu będziemy działać immunostymulująco i ogólnie wzmacniająco.
Owoce głogu działają rozkurczowo na naczynia wieńcowe serca. Zmniejszają napięcia ścian tych naczyń, co powoduje nierzadko ustąpienie bólu oraz uczucia duszności. Zwiększony dopływ krwi pozwala na dobprowadzenie odpowiedniej ilości tlenu do mięśnia sercowego oraz usunięcia szkodliwych metabolitów. Kwiaty i owoce głogu działają bezpośrednio na mięsień sercowy,w zmagają nieznacznie siłę jego skurczów, a zwalniają ich częstotliwość. Dzięki temu serce pracuje ekonomiczniej, a przedłużone przerwy między skurczami, pozwalają zaoszczędzić mu cenną energie.
Liść pokrzywy to znany od dawna środek wzmacniający, regulujący funkcje układu pokarmowego oraz łagodne depurativum, czyli środek odtruwający organizm i przyspieszający eliminację szkodliwych produktów przemiany materii. Pokrzywa działa przeciwzapalnie w układzie moczowym, a także ochronnie na miąższ wątroby.

Szyszki chmielu zawierające lupulinę wyraźnie działają uspokajająco, rozkurczowo, przeciwlękowo i nasennie. Działa antybiotycznie w bakteryjnych chorobach skóry oraz zakażonych ranach.
------------------

MIESZANKA #2

Mieszanka Zdrowe Serce, Żyły i Układ nerwowy

skład: ziele wierzbownicy, kwiatostan głogu, owoc głogu, korzeń pokrzywy, kwiatostan kasztanowca, ziele przytulii

Składniki mieszanki zostały tak wyselekcjonowane, aby wywierały maksimum aktywności terapeutycznej, w szczególności w obszarach układu krążenia, żył, serca oraz układu nerwowego. Ponadto mieszanka, dzięki obecności ziela przytulii i korzenia pokrzywy, balansuje hormony tarczycy oraz optymalizuje działanie męskich i żeńskich hormonów. Wierzbownica i korzeń pokrzywy hamują oraz obniżają poziom DHT (dihydroksytestosteronu), który negatywnie wpływa na włosy i skórę u mężczyzn. Ponadto działają przeciwzapalnie i zmniejszają łojotok oraz przeciwdziałają nowotworom gruczołu krokowego, policystycznym jajnikom i rakowi szyjki macicy. Przytulia korzystnie wpływa przy niedoczynności tarczycy. Natomiast kwiatostan i owoc głogu, a także kwiatostan kasztanowca to zioła działające zbawiennie na serce, żyły i układ krążenia. Surowce te rozszerzają naczynia wieńcowe, poprawiają krążenie, wykazują działanie antyarytmiczne, ochronne na mięsień sercowy oraz przeciwdziałają zmianom miażdżycowym. Ważnym skutkiem stosowania mieszanki będzie również aktywność obniżająca ciśnienie tętnicze krwi, a także poziom lipidowo-cholesterolowy we krwi. Istnieje takie stare ludowe powiedzenie, że jeśli chcesz by Twój mężczyzna długo żył, podawaj mu codziennie wyciąg z głogu. Warto więc stosować tę mieszankę z myślą o przyszłości i zadbaniu o swoje serce oraz za wczasu przeciwdziałanie miażdżycy oraz stanom zapalnym żył. Przy okazji głóg oraz kasztanowiec wraz z wierzbownicą działają kojąco na układ nerwowy, poprawiają krążenie mózgowe i uspokajają napór nieprzyjemnych myśli. Stosowanie mieszanki reguluje zegar biologiczny i usprawnia sen. Dodając do tego terapeutyczną aktywność na hormony męskie, żeńskie i tarczycowe, otrzymujemy bardzo wydajną i bogatą mieszankę. Warto zacząć stosować ją już dziś.

Działanie mieszanki w skrócie:
- przeciwzapalnie
- reguluje przemianę materii
- chroni mięsień sercowy
- obniża ciśnienie krwi
- przeciwdziała i cofa zmiany miażdżycowe
- przeciwzapalnie i ochronnie na żyły
- znosi bóle zamostkowe pochodzenia sercowego
- znosi nerwice serca
- reguluje nadmiar męskich hormonów u mężczyzn i u kobiet
- hamuje DHT (dihydrkoksytestosteron), czyli przeciwdziała nadmiernemu wypadaniu włosów
- korzystnie przy łysieniu androgennym u mężczyzn
- wzmacnia mieszki włosowe i stymuluje porost włosa
- przeciwalergicznie
- antynowotworowe (profilaktyka i zapobieganie)
- uspokajające
- pobudzające regenerację ran
- korzystne dla skóry trądzikowej, ze skłonnością do wyprysków
- nadmierny łojotok
- korzystnie przy niedoczynności tarczycy
- przeciwkamiczo
- moczopędnie
- odtruwająco

Sposób użycia:
Mieszankę zalewamy szklanką wrzątku i parzymy 30 minut pod przykryciem; przecedzamy i pijemy; dla smaku można osłodzić miodem;
Na początku robimy napar z 2 łyżek stołowej mieszanki; pijemy dwie szklanki dziennie; po miesiącu zmniejszamy dawkę do 1 łyżki stołowej i stosujemy długotrwale.

Przeciwskazania:
Jeśli wystąpią jakiekolwiek reakcje nadwrażliwe lub niepożądane należy zaprzestać stosowania mieszanki. Wszystkie poważniejsze choroby serca powinny być konsultowane z lekarzem. Nie zaleca się przyjmowania mieszanki przez kobiety karmiące i kobiety w ciąży.

Wszystkie zioła pochodzą z naturalnych, ekologicznych upraw lub stanowisk. Ręcznie zbierane, pakowane i mieszane. Przygotowywane zgodnie ze starymi recepturami aptecznymi i farmakognostycznymi, co zapewnia najwyższą klasę surowca i pewne działanie.

Opis składników:

Ziele wierzbownicy - działa przeciwbakteryjnie, antyandrogennie, przeciwzapalnie, odtruwająco, przeciwbólowo, antyalergicznie, rozkurczowo i uspokajająco. Jest dość silnym antyoksydantem dzięki czemu wykazuje aktywność zapobiegającą nowotworom. Hamuje przerost gruczołu krokowego oraz hamuje enzym 5-alfa reduktazę i aromatazę, który zmienia testosteron w niepożądany dihydroksytestosteron (DHT). Poprzez zablokowanie receptorów DHT w skórze i gruczole krokowym zapobiega jego szkodliwemu działaniu na tenże gruczoł oraz na skórę, co skutkuje zmniejszeniem łojotoku, szybszą regeneracją naskórka i mieszków włosowych. Przeciwdziała powstawaniu zaskórników i korzystnie działa na skórę.

Kwiatostan i owoc głogu - działa rozszerzająco na naczynia wieńcowe, poprawiają krążenie, wykazują aktywność antyarytmiczne, ochronne na miesięń sercowy oraz uszczelniająco i wzmacniająco na naczynia krwionośne. Ważne jest również działanie hipotensyjne (obniżające ciśnienie tętnicze krwi), a także przeciwdziałanie zmianom miażdżycowym. Wyciągi z głogu od dawna stosuje się na przeróżne choroby serca, choroby metaboliczne, skórne i układowe pokarmowe oraz moczowe. Głóg jest bogaty we flawonoidy, prowitaminę A, witaminę C, P i witaminy z grupy B. Dodatkowo kwiaty i owoce głogu działają kojąco na układ nerwowy poprzez działanie redukujące ilość nieprzyjemnych myśli oraz poprawiające krążenie obwodowe i mózgowe.

Kwiatostan kasztanowca - jest bogaty we flawonoidy. Uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne, działa moczopędnie, wspomaga detoksykację organizmu, przeciwdziała zaburzeniom krążenia żylnego kończyn oraz mózgu. Korzystny przy żylakach, po przebytym udarze mózgu i stanach zapalnych żył. Ponadto wykazuje aktywność przeciwreumatyczną, przeciwzakrzepową. Poprawia krążenie naczyniowe i mózgowe, hamuje stany zapalne w ustroju oraz rozwój miażdżycy. Ponadto reguluje przemianę materii i hamuje aktywność enzymów lizosomalnych uszkadzających naczynia krwionośne.

Korzeń pokrzywy - działa przeciwzapalnie, zapobiega nowotworom jajników, szyjki macicy, a także zwłóknieniu jajników. Działa antyandrogennie, wzmacnia i regeneruje mieszki włosowe, poprawia stan skóry i włosów. Działa korzystnie w skąpym i nieregularnym miesiączkowaniu, cukrzycy, miażdżycy, stanach zapalnych nerek i przeroście gruczołu krokowego. Poprzez blokowanie DHT, hamuje wpływ androgenów na gruczoł krokowy, skórę i włosy. Działa estrogennie. Zmniejsza wydzielanie łoju i balansuje gospodarkę łojotokowo-bakteryjną skóry głowy.
Ziele przytulii - działa przeciwkamiczo, odtruwająco, przeciwwysiękowo, pobudza ziarninowanie i naskrórnikowanie, regeneruje tkankę, zwiększa zdolności zabliźniania zmian pogruźliczych, zwiększa krzepliwość, krwi, jest alternatywną dla skrzypu, pokrzywy, poziewnika i marzanki wodnej. Zalecana przy chorobie tarczycy (niedoczynność). Działa moczopędnie i antyseptycznie.